logo

DEMİRTÜRK, “BU TÜR POLEMİKLER OLUŞTURMAK DOĞRU DEĞİL”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, yazılı bir açıklama yaparak; Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın bir radyo programında kendisi ile ilgili söylediği sözleri üzüntü ile takip ettiğini ifade etti ve bu tür polemikler oluşturmanın doğru bir tavır olmadığını belirtti. 

MHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın bir radyo programında kendisi ile ilgili söylediği sözler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Demirtürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Uysal’ın katıldığı bir radyo programında şahsımı hedef alan sözlerini üzüntü ile takip ettim. Ben Sayın Uysal’ın ifade ettiği gibi kendisine “Hüseyin” diye hitap etmedim. Benim söylediğim şuydu; “Ereğli’de Pazar ve çarşı içi esnafı diyor ki; “Halil’i göndereceğiz dedik, gönderdik. Şimdide Hüseyin’i göndereceğiz.” Bu söylem MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ün ifadesi değil, dediğim gibi Pazar ve çarşı esnafının söylemidir. Hatta kendisine tavsiyede de bulundum; Hüseyin bey bunların önlemini alsın.
Hüseyin bey tüm Ereğli’nin olduğu gibi bizimde belediye başkanımızdır. MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk makam sahiplerine nasıl hitap edileceğini iyi bilir. Gazetecilerin gazına gelip bana üslupsuz bir şekilde cevap vermesi hoş değil.

Bu gelişmeler üzerine ben Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal’ı aradım ve oda bana ortada bir yanlış anlaşılmanın olduğunu, benim kendisine ‘Hüseyin’ diye hitap etmediğimi, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Raman Demirtürk ile hiçbir sorunu olmadığını ve “Rahman Demirtürk’ü ben insan olarak seviyorum” diye cevap vermiştir.

Buradan bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum; Ben bir siyasi parti ilçe başkanı olarak yerel yönetimin uygulamalarını, icraatlarını tenkit edebilir, yanlış uygulamaları olduğunda uyarabilirim. Göreve geldiğimden bu yana Ereğli’nin menfaatleri doğrultusunda doğru bildiklerimi her platformda söyledim ve bundan sonrada söylemeye devam edeceğim.

Ereğli’nin birçok problemi çözüm beklerken, bu tür polemikler oluşturmak doğru bir tavır değil. Bunları asla tasvip etmiyorum. Saygılarımla.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

escort istanbul sikiş izle