logo

ZONGULDAK BELEDİYESİ PERSONELİNE İLETİŞİM EĞİTİMİ VERİLDİ

Zonguldak Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, hizmet içi eğitim semineri düzenlendi. 

Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile düzenlenen seminer programına konuşmacı olarak; İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil katıldı. Yerel Yönetimlerde İletişim ve Halkla İlişkiler konusu üzerine bilgiler veren Karahalil; özellikle iletişim süreç ve unsurları, farkındalık ve bilinirlik, kurum içi iletişim, medya ile ilişkilerde pratik uygulamalar, etkinlik yönetimi, sosyal sorumluluk bilinci, interaktif pazarlama, pazarlama iletişimi, marka yönetimi konuları üzerine örneklerle açıklamalarda bulundu.

Karahalil seminerde yaptığı konuşmada, Beden dilinin iletişimin yarısı olduğunu ifade ederek,  “önemli olan ne söylendiği değil, nasıl söylendiğidir. Etkili bir iletişim için sözcükler kadar sözcük dışı unsurlar da önemli. insanların iletişim dili olarak beden dilini ön plana çıkarmaları gerekir. Yani sözcükler dışında, yüz ifadeleri, vücut duruşu, kıyafetler, el ve kol duruşu, oturma biçimi, hitap şekli etkili iletişimde ve halkla ilişkilerde büyük önem arz eder” dedi.

Seminerin ardından Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Yrd. Doç. Dr. Gülgün Karahalil’e günün anısına madenci heykeli armağan etti.

AW263117 AW263117

Share
709 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?