logo

UYSAL “EREĞLİ, ÇINAR, ÇİLEK VE ÇELİĞİYLE BİR KÜLTÜR ŞEHRİDİR”

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği, 7-8-9 Aralık tarihlerinde ‘Anadolu Basını Kdz.Ereğli’de buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Ereğli’nin; kendisinin  ‘3Ç’ olarak adlandırdığı çınarıyla, çileğiyle ve çeliğiyle önemli bir kültür şehri olduğunu dile getirdi ve Ereğli’yi tüm değerleri ile ileriye taşımak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği, 7-8-9 Aralık tarihlerinde ‘Anadolu Basını Kdz.Ereğli’de buluşuyor’ adlı bir etkinlik düzenledi.

Kdz.Ereğli Belediyesinin de katkı verdiği üç günlük program kapsamında Anadolu’nun değişik bölgelerinden davet edilen gazeteciler cemiyeti/derneği başkanları, 7 Aralık Cuma günü öğle saatlerinde ilçede konaklayacakları Anadolu Otel’e yerleştiler. Anadolu basını temsilcileri ilk olarak Otel’de organize edilen öğle yemeğinde Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile bir araya geldi.

GÜNAY’DAN BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Yemekte ilk selamlama konuşmasını yapan Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, misafirlerini Ereğli’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yarın belediye tarafından derneğe tahsis edilecek dernek binasının temelini atacaklarını ifade etti ve Başkan Uysal’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Günay, konuşmasında ayrıca belediyenin hizmetlerinden de övgü ile bahsederek gerçekleştirilen projelerin bazılarını anlattı.

DİM, “EREĞLİ ÖRNEK BİR ŞEHİR”

Daha sonra konuşan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim de Ereğli’de bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, Ereğli’yi tanımak ve tanıtmak istediklerini söyledi. Dim, “Ereğli bir kez gezme fırsatı bulmuştum, hakikaten Karadeniz’in incisi. Sadece çileği ve çeliği ile değil barışçıl, özgürlükçü insanlarıyla da örnek şehirlerimizden bir tanesi.”diye konuştu.

 

UYSAL, “BU TOPLANTILAR BİRLİK BERABERLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Son olarak söz alan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise bu tür toplantıların birlik beraberlik açısından gerekli olduğunu söyledi ve “ayrı düşünebiliriz, farklı desenlerde olabiliriz ama bu tür toplantıları yapmaktan da çekinmemek lazım. Nezaket kurallarını aşmadıktan sonra her türlü konuyu tartışabilmemiz lazım.”dedi. Uysal Ereğli’nin; kendisinin  ‘3Ç’ olarak adlandırdığı çınarıyla, çileğiyle ve çeliğiyle önemli bir kültür şehri olduğunu dile getirdi ve Ereğli’yi tüm değerleri ile ileriye taşımak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Etkinliğin bugünkü programı yenen yemeğin ardından şehir gezisi ile devam etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?