logo

‘SORUN VARSA ÇÖZÜM DE VAR!’

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 22 Ekim 2014 tarihinde kurulan “Çözüm Masası”nın çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğü bildirildi.

 

Kdz.Ereğli Belediyesi Basın Danışmanlığından edinilen bilgiye göre; Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın öncülüğünde “Sorun varsa çözüm de var” sloganı ile hizmet veren “Çözüm Masası” birimi 22 Ekim tarihinden bu yana 329 istek ve şikayetin 282’sini çözüme kavuşturdu. Söz konusu süre içinde gelen 47 istek ve şikâyete ilişkin takip işlemi sürerken, çözüm masasına ulaşan 362 dilekçe ise ilgili birimlere iletildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

VATANDAŞLA BELEDİYE ARASINDA KÖPRÜ

Çözüm Masası’nın kayda geçtiği istek ve şikâyet, ilgili müdürlük tarafından azimli ve koordineli bir çalışma sonucunda program dâhilinde çözüme kavuşturulmakta ve bura da çözüm masası Belediyeye bağlı müdürlüklerle vatandaş arasında köprü görevi görmektedir.

Çözüm Masası deneyimli, güler yüzlü ve konusunda uzman personeli, kaliteli ve en hızlı hizmet felsefesi ile halkın memnuniyeti, İlçe halkının belediye birimlerine hem çok kolay bir şekilde ulaşması, hem de hızlı, kaliteli ve profesyonel hizmet alabilmelerine yardımcı olmaya çalışarak, vatandaşları belediye girişinde güler yüzle karşılayıp taleplerini dinlemekte ve varsa şikâyetlerini takip numarası ile kayda geçirip ilgili birimlere aktarmaktadır.

Ayrıca, günlük olarak ilgili birime yönlendirilen ve takibi yapılan talepler ile ilgili olarak 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun belirlemiş olduğu yasal süre içerisinde Çözüm Masasınca cevap verilmektedir.

İlçe halkı belediyeye iş ve işlemlerini takip etmeleri, sorunlarını anlatmaları, dilek ve şikâyetlerini bildirmeleri için çözüm Masası’nı bizzat ziyaret edebilmenin yanı sıra ilgili birime çozummasasi@kdzeregli.bel.tr ve www.kdzeregli.bel.tr adresinden ulaşabiliyor. Şikâyetleri sonuçlanan vatandaşlara şikâyetlerine yönelik sonuçlar yine mail yolu ile ulaştırılırken, Telefon ile başvurularını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarda 333 1 333 nolu telefondan çözüm masasına ulaşabiliyor.

Share
520 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?