logo

ÖLEN 8 MADEN İŞÇİSİ DUALARLA ANILDI

Zonguldak’ta 2 yıl önce meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 8 maden işçisi için anma töreni düzenlendi. Madene giren ve madenden çıkan işçiler, faciada ölen meslektaşları için dua etti. 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesinde galeri sürme işlemi yapan taşeron firma işçileri 7 Ocak 2013 günü meydana gelen grizu patlamasında hayatını kaybetmişti. Olayda Hasan Bozacı, Hüseyin Kürekçi, Muharrem Yapıcı, Ahmet Şekerci, Yüksel Koca, Köksal Kadıoğlu, Muhsin Akyüz ve Satılmış Arslan hayatını kaybetmiş, 7 işçi de yaralanmıştı.

Hayatını kaybeden işçiler için TTK Kozlu Müessesesindeki 1 No’lu kuyunun başında tören düzenlendi. Törene TTK Kozlu Müessesesi Başkanı Kazım Eroğlu, GMİS Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin ile Maden Şehitleri Derneği Başkanı Ayhan Gökgöz katıldı. Anma töreninde gece vardiyasında ocaktan çıkan ve gündüz vardiyasında ocağa girecek olan maden işçileri de hazır bulundu. Programda din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim’den sureler okundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

escort istanbul sikiş izle