logo

MECLİS, BAŞKAN UYSAL’I “SU İNDİRİMİ” İLE ZORA DÜŞÜRDÜ!

Kdz.Ereğli Belediye Meclisinin Aralık ayı ikinci oturumunda görüşülen, “suya indirim ve taşınmazların kiralanması” maddelerinde, Başkan Uysal’ın istediği kararlar reddedildi.

CHP’li meclis üyelerinin önerisi sonucu daha önce oylanıp meclisten geçerek komisyona giden ve Başkan Uysal’In reddetilmesi için tekrar meclise getirdiği, “suda %30 indirim kararının reddinin” oylanması, 12 kabul oyuna karşılık 20 red oyu ile reddedildi. 20 red oyunun içerisinde, 14 CHP’li, 6 Ak Partili muhalif üye oyu var. Buna göre suda indirime gidilecek.

Gündemde olan maddelerden, “belediyeye ait taşınmazların 10 yıl süreyle kiraya verilmesi” de, Başkan Uysal’ın istemediği bir şekilde  14 ret, 12 kabul, 6 çekimser oyla reddedildi.

Ak Partili muhalif grubun CHP’li üyeler ile hareket etmesi Başkan Uysal ve birlikte hareket ettiği meclis üyelerini zora düşürdü! Şimdi gözler; meclisten geçen “su’da indirim” ve “taşınmazların kiraya verilememesi” kararlarının belediyenin bütçesinin ne derece etkileyeceği konusuna döndü.

Share
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?