kadıköy bayan escort

logo

İŞİMİZİ YAPIYORUZ


Doğan Gönüllü
dogangonullu@gmail.com

Gazete olarak bizim açımızdan yoğun geçen iki haftayı daha geride bıraktık.

Haber Hayat Yayıncılık olarak 1 Aralık’ta ikinci kuruluş yıl dönümünü tamamlayıp 3’e adım atmamızın kutlama ve ziyaret trafiği ile bir önceki hafta sonu şehir dışı mesleki temaslarımız, yoğunluğumuzun asıl kaynağını oluşturdu.

Benim katıldığım Ordu-Ünye’de gerçekleştirilen “Anadolu’dan AB’ye Medya Açılımı” toplantısı ile Haber Sorumlumuz Fahrettin Özaydın‘ın katıldığı ERDEMİR’in destekleri ile İstanbul’da “Küresel Pazarlarda Yeni Ufuklar” teması ile yapılan “9. SteelOrbis Çelik Konferansı”na kısaca değinelim:

ANADOLU’DAN AB’YE MEDYA AÇILIMI

Medya açılımı toplantısının Ünye’de yapılmasının nedenini, organizasyonu düzenleyen (Ün Tv ve TİMEF Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten) Şakir Gürel dostumuzun projeyi kente adeta mal etmesi olduğunu oraya gidince anladım. Gürel, Kaymakamdan, Belediye Başkanına ve Ticaret Odasından otellerine, müzesine hatta fındık fabrikasına kadar konuyu kentte o kadar güzel işlemiş ki; kendimizi “çok özel konuklar” olarak hissetmemize neden oldular.

Ayrıntıları haberlerimizde var ama özetlersek; Ünye’de, Belçikalı sempatik panelistlerle dünyayı, medya sektörü ve daha ötesini konuşma-tartışma imkanı bulurken, İstanbul’dan katılan konuşmacılarla eni-konu internet televizyonculuğu ve yayıncılığı konularında fikir alışverişinde bulunduk.

Projenin resmi açılış töreninde konuşmacıların Şakir Gürel‘i yere- göğe koyamamasından şahsen gururlandım. Daha önce Ereğli’ye de bir-kaç kez misafirimiz olarak gelmiş, sahilimizde balık yemiş Gürel dostumuza, proje yolunda başarılar diliyor “Zonguldak -Ereğli olarak varız” diyoruz.

Ünye’nin Dünkü çocukları Grubu Unutmadan; Bizi özellikle resmi oturumların ardından Çakırtepe’de da ağırlayıp Ünye’nin protokolü ve “Ünye’nin Dünkü Çocukları Grubu” ile tanıştırıp, (yaşları 50’nin üzerinde güler yüzlü çağdaş bay- bayanların, eskiden giydiğimiz siyah önlük-beyaz yaka ile bizi karşılamaları ve eski çocuk oyunlarını hatırlatmaları, milli duyguların doruğa çıktığı anda da andımızı okutmaları görülmeye değerdi doğrusu.) ertesi günü de güzel bir organizasyonla, Cumhuriyet Meydanı, çarşı içi, Ünye Müze Evi, Yunus Emre Türbesi, Özel Fındık Fabrikası, Ünye Kalesi ve Ordu Büyükşehre giderek teleferikle Boztepe’den seyir gezisi için tüm emeği geçenleri kutluyor ve özellikle Şakir Gürel dostumuza tekrar teşekkür ediyoruz.

STELL ORBİS TOPLANTISI  VE MÜSİAD FUARI

Ben Ünye’de iken, Haber Sorumlumuz Fahrettin Özaydın‘ı İstanbul’a gönderdik. Ereğli karargahını da Sevgili Eşim Ülkü ve Grafik-Tasarımcımız, mimarımız, her şeyimiz; gazete ve sitemize, üstün dokunuşları ile haberlere hayat veren genç arkadaşımız Tuğba Yaman‘a(hem de tam doğum günde) emanet ettik. Başarı habercimiz Fahrettin Özaydın, İstanbul’da önce 9. SteelOrbis Çelik Konferansını, ardından 15. Uluslararası MÜSİAD Fuarını ve stant açan Ereğlili firmaları takip etti. Ayrıntılarını haberlerimizde okuduğunuz güzel haberler ve röportajlarla Ereğli’ye çantası dolu dönen Özaydın‘ın, sessiz sakin başarısının ardında, yalın bir dille su gibi akıttığı haberleri ve “türbine değil, habere çalışan” gazeteci duruşu yatıyor. Tüm bunlar, Tuğba ve Fahrettin‘in ileride çok daha başarılı işlere imza atacaklarının işaret fişekleri…

Bu şehir dışı olayları anlatmamın bir başka nedeni ise Ereğli medyası olarak çoğumuzun dışa-kapalı çalışıyor olmasına koşut, yeri geldiğinde vakitten ve nakitten taviz vermenin gerekliliğine olan inancımızı ve açıkça, bu konudaki farklılığımızı vurgulamaktır.

Evet, şehir dışı temaslarımızın hemen sonrası, 1 Aralık Pazartesi günü, Haber Hayat Yayıncılık olarak 2. kuruluş yıl dönümümüzdü. Hafta boyunca İşyerimize hatta evimize dostane ziyaretler, çiçekler, pasta ve börekler, mesajlar, telefonlar bizi mutlu ve motive etmeye yetti.

Şunu sevinerek gördüm ki; “Biz marka ve ekip olarak popülist değiliz ama popüleriz.”

Bu anlamda ilginize, sevginize, güveninize gerçekten çok teşekkür ediyoruz.

Bir piknik masası ve kullanılmış diz üstü bilgisayarla başladığımız işimizde, çok şükür dostlarımız, okur ve reklam verenlerimiz sayesinde bu günlere kadar sağ-salim geldik. İnşallah bundan sonrada hep birlikte daha güzel günlere yol alır, Ereğli’de yaşamanın, iş yapmanın keyfini de zorluğunu da beraberce çıkartırız.

Geçen senede aynı sonlandırmıştık; Sağ olun, var olun. İlgi, güven ve desteğinize layık olmak, boynumuzun borcu olsun!

DEĞERLİ YAZARLARIMIZ  VAR BİZİM

Çok değerli nitelikleri olan kocaman yazı ailemizi unutacak değiliz elbette. Ahde vefamız var bizim!

Haber hayat Yayıncılık olarak yazarlarımıza ve artık ev sahibi sayılan yazarlarımız adına da siz değerli okurlara teşekkür borçluyum. Detaylı tarih-kültür araştırmaları, güncel yazı ve yorumları ile ilk günden beri aramızda olan Dr. Can Canver‘e gittiği-gezdiği, yaşadığı her şeyi sizlerle paylaşan Mimar Leyla Rodoper Hocama ve eğitim yazıları ile konusunda duayen mertebesine erişmiş Eğitimci Osman Siral Tezel‘e teşekkür ediyor, “iyi ki varsınız” diyoruz. Yine hiç bir karşılık beklemeden zaman zaman yazı ailemize katılan Çevreci Nilgün Durak‘a, Kent yönetimine duyarlılığı ile bilinen Dr. Naci Yalçınkaya‘ya, Ekonomist Uğur Mendeş ve Sosyolog-İletişim Gurusu Hüseyin Akgül ağabeylerimize teşekkürler…

ANKET HAZIRLADIK

Değerli okurlar biliyorum uzun oldu ama gazete-internet sitesi derken trafik bazen karışıyor. Bu nedenle sitedeki yazı ile derleme yaptım. Üstelik senede bir-iki kez kendimizi ifade edebilmek için yıldönümlerini fırsat biliyoruz. İşte bu vesile ile BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hasan Özer ve Sosyoloji bölüm başkanı Yrd. Doç Dr. Hasan Çankır‘ın destekleri ile Araştırma Görevlisi Figen Uzar Özdemir‘le işbirliği haline bir değerlendirme anketi hazırladık. Başta, Üniversitenin çıtasını çok yükseklere çıkartan Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer olmak üzere üniversite yöneticilerimize buradan teşekkür ediyoruz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz, kendimizi doğru ölçebilmemiz için gazete içinde yer alan anketimizi doldurmanızı(5 dakikanızı alacak), teslim etmenizi rica eder, iyi haftalar dileriz!

SİYASET ISINIYOR

AK PARTİ’DE DERİN FAY HATLARI!

Belediye meclisinin muhalif Ak Partili üyeleri, yanlış yolda hızla ilerlemeye devam ediyorlar. Ayrıca Ak Parti’nin derinliklerinde iki, hatta üç tehlikeli fay hattı var: Biri yörecilik, biri kişicilik, diğeri de menfaatçilik! Fay hatlarının gazını almak yerine yöre kavramı üzerinden eski Milletvekili Fazlı Erdoğan ve mevcut Milletvekili Ercan Candan adına sözüm ona lobi yapanlar, yani kraldan çok kralcılar, aslında ne kadar da kendi küçük menfaatleri peşindeler kim bilir? Bu arada Ak Parti’de MKYK üyesi, etkili bir isim olan Emine Çift‘in siyasi gelecek(ği) açısından neler düşündüğünü doğrusu merak ediyoruz!

CHP’DE POSBIYIK  “YER” ARIYOR!

CHP’de, üye bazlı milletvekili adayı anketini her kim yapıyorsa, “erkenden ve doğru bir iş” olarak kayıtlara geçiyor. Sanırım bu yoklamalar devam edecek. Eski Belediye Başkanı Posbıyık, seçimden sonra aylar sonra verdiği ilk röportajlarında ve hakkındaki yazılarda, yenilenmiş görüntüsü veremedi, tam tersine, adeta “hala aynıyım” dedi. Oysa kendisinden tekamül ettiğine dair işaretler ve belediyecilikle ilgili ciddi değerlendirmeler bekleniyor. CHP tarafından hazırlanıp-Genel Merkeze gönderilmiş raporla “Kendisini işaret ederek ‘hak’ talep etmek” yetmiyor! Partili gibi değil, Posbıyıkçı biri gibi konuşmuş. Açıklamalarında yüksek politika, dünya ve ülke ile ilgili ise hiç bir şey yok. Oysa dinlenmiş bir politikacı, milletvekili aday adayı olarak bunları da konuşmalıydı. Kim bilir, belki de sorulmadığı içindir. Posbıyık, galiba benim röportajımda bu sorulara da cevap verecek!

EREĞLİ-ALAPLI BLOĞU HAKLI

Potadaki her iki parti de, genel merkezlerine gönderecekleri raporlarda; milletvekili aday sıralaması yapılırken, Ereğli-Alaplı Bloğunun salt nüfus açısından-matematiksel değil, nitelikli politikacı açısından da “Ereğli-Alaplı Bloğu adayları, matematiksel gerçeklerin yanında, şu şu niteliklerinden dolayı da 2. sıraya layıktır” konusunu detaylandırmalılar. Değerlendirmenin buna göre de yapmasını istemeliler. Her iki parti de Ereğli-Alaplı Bloğu olarak, bu dönem birinci veya en az 2. sıraya ve de “yenilere-yenilikçilere” odaklanmalı!
Bizde basın olarak bu konuyu bundan sonra daha sık işleyip; şimdilik kişi işareti değil ama “Sıralamada layık yer” talep edeceğiz.

DİYALOG KAPISI AÇIK AMA…

Geçen sayıda manşet konusu yaptığımız “Diyalog çağrımızı” sorarsanız eğer; TSO Başkanı Yaşar Yetiker’in “kapım açık” yaklaşımı ile bu işler olmaz diyorum. Tetiker‘den edilgen, “Kapımız açık” zoraki cevabı demek yerine, etkili bir “kapıları çalmaya hazırız” dinamik cevabını beklerdik doğrusu! Biz genede “Belki zamanı bekleniyordur” diye umutlanıp, “şehirde daha fazla diyalog için” beklemeye devam edeceğiz.

Share
732 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DOĞAN GÖNÜLLÜ YAZDI : GÖZDEN KAÇANLAR

  13 Temmuz 2018 EKONOMİ, GÜNCEL, GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, KÜLTÜR, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER

  Sıcaklar etkisini iyice göstermeye başladı. Seçimlerin ardından sakinliği hak ettik. Şimdi rehavete de düşmeden bir yandan siyaseti, bir yandan ekonomiyi, diğer tandan sosyal/kültürel faaliyetleri takip edip okuyucularımızla paylaşıyoruz. BİZDEN HABERLER : Zaman zaman zorlanıyoruz tabii; Tasarımcımız Tuğba Hanım'ın bebeği Ebrar Alya’ı kucağına alması ile zorunlu izne ayrılmasının bedelini, sessiz sakin ve başarılı Muhabirimiz Fahrettin Özaydın’la birlikte karargâha daha fazla vakit ayırarak ödüyoruz. Tabi bu arada; durumu fırsata çevirip...
 • CAN CANVER YAZDI: FİLTEPESİ’NDEN KEL TAHSİN’İN YERİNE…

  13 Temmuz 2018 EKONOMİ, GÜNCEL, GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, KÜLTÜR, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER

  Uzun süredir Ereğli sahilinde yürümemiştim. Eski günleri anımsamak için buna karar verdiğimde parkuru belirledim. Bunu tek başınıza da yapabilirsiniz, eşinizle, çocuğunuzla veya arkadaşlarınızla birlikte de… Başlangıç noktamız, Erdemir Ofis Binası’nın önü oldu… Bir zamanlar Göztepe ile onun ikiz kardeşi Filtepesi’nin arasında Uzunkum denilen, kumları altın sarısı, geniş bir kumsal uzanmaktaymış… Erdemir yapılırken, Filtepesi tamamıyla traşlanıp dolgu malzemesi olarak kullanılmış. Tabii ki Uzunkum da ortadan kalkmış. Babamın anlattığına g...
 • DOĞAN GÖNÜLLÜ YAZDI: TOPLUM SÖZLEŞMESİ / Demokrasi

  29 Haziran 2018 EKONOMİ, GÜNCEL, GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, KÜLTÜR, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER

  Aklımda deli sorular falan yok. Kimin kime oy kaptırdığı bileşik kaplar formülü üzerinden bulabilir. Oyu azalanlarla artanları ve demokrasi oyununa yeni girenlerin oylarını alt alta yazarsak; kaybedenin Ak Parti(Erdoğan değil) ile CHP, kazananın, İyi Parti ile HDP olduğunu arif olmadan da anlarız. MHP’nin ise oy oranını Ak Parti ile ittifakına borçlu ve bağlı olarak koruduğu (strateji olarak açıklandı zaten)ortada.    Benim derdim ‘oy’da değil; ‘Oyun’da, demokrasi ‘oyunu’nda!.. Demokrasi Yasayı yapan onun nasıl yürütülmesi ve yor...
 • CANVER YAZDI: EFSANEVİ EREĞLİ KAYMAKAMI TUNALI HİLMİ -2-

  29 Haziran 2018 EKONOMİ, GÜNCEL, GÜNDEM, KÖŞE YAZILARI, KÜLTÜR, POLİTİKA, TÜM MANŞETLER

  Tunalı Hilmi Bey, 1920 seçimlerinde Bolu mebusu olarak son Osmanlı Mebusan Meclisi’ne girmiş ancak meclisin İstanbul’un işgali sırasında İngilizler tarafından dağıtılması üzerine, TBMM Başkanı Mustafa Kemal Paşa’nın daveti ile Ankara’ya geçerek Bolu’yu ve o tarihlerde bu vilayete bağlı olan Ereğli’mizi de temsil etti. Fransızlar’ın işgal harekatından birkaç gün önce Ereğli’ye gelen Tunalı Hilmi Bey, Ereğli Müdafaai Hukuk Cemiyeti’ne destek vermiş ve Kuvayı Milliyesi’nin savunma çalışmalarına katkı sağlamıştır…İşgal girişiminin dördüncü g...
sisli escort istanbul escort ümraniye escort anadolutour.com kartal escort dasurl.com beşiktaş escort www.scspics.com şirinevler escort derememlak.com rus escort yapayklavye.com ataköy escort www.umraniyemedya.com beylikdüzü escort ataşehir escort ümraniye escort kadiköy escort kadıköy escort escort kadıköy ümraniye escort kartal escort ataşehir escort anadolu yakası escort