logo

GENÇ KULOĞLU, BAŞKANLIK SİSTEMİNİ TARTIŞACAK

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ın bu haftaki konusu Başkanlık Sistemi. Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin konuk olacağı programa, Ereğlili İşadamı Sıtkı Kuloğlu’nun oğlu, Üniversitenin Elektronik Bölümü öğrencisi Buğra Kuloğlu da katılarak konuk Halil Şıvgın’a soru yöneltecek.

iç

Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ın bu haftaki konusu Başkanlık Sistemi. Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin konuk olacağı programa, Ereğlili İşadamı Sıtkı Kuloğlu’nun oğlu, Üniversitenin Elektronik Bölümü öğrencisi Buğra Kuloğlu da katılarak, Güçlü’nün konuğu, ANAP döneminin güçlü Bakanlarından Halil Şıvgın’a soru yöneltecek.

ERDEMİR’den emekli olduktan sonra siyaset, sosyal ve iş dünyasında da adından başarıları ile söz ettiren STK İçecek sahibi Sıtkı Kuloğlu’nun oğlu, Buğra Kuloğlu; 1992 Ereğli doğumlu. Cumhuriyet İlköğretim’den sonra, Zonguldak Fen Lisesini Yatılı okuyan Buğra, Sabancı Üniversitesini Türkiye 500.sü olarak tam burslu kazandı. Genç Kuloğlu halen Sabancı Üniversitesinde Elektronik ve Çift Ana dal olarak Malzeme Bilimi Mühendisliği okuyor.

24 Aralık Çarşamba günü saat 00:30’da canlı olarak yayınlanacak programla ilgili kanalın duyurusu şöyle:

Özal döneminin en güçlü savunucularından Halil Şıvgın, Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ta, Sabancı Üniversitesi öğrencileri ile Başkanlık Sistemini tartışıyor.

Başkanlık Sistemi, Türkiye’de her dönem tartışıldı. Özellikle Turgut Özal döneminde yüksek sesle dile getirilen Başkanlık Sistemi günümüzde tekrar konuşulmaya başlandı. Özal döneminin en güçlü savunucularından Halil Şıvgın, Abbas Güçlü ile Genç Bakış’ta, Sabancı Üniversitesi öğrencileri ile Başkanlık Sistemini tartışıyor.

Başkanlık Sistemi tartışmaları Özal’lı yıllardan Erdoğan’lı yıllara nasıl bir değişim gösterdi?
Sistem, Türkiye’de uygulanabilir mi?
Türkiye için Başkanlık Sistemi mi, Yarı Başkanlık Sistemi mi uygun?
Parlamenter sistem neden işlemiyor?
Dünyada uygulamaları nasıl?

Share
1326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?