logo

DEMİREL, İSTİFASINI DEĞERLENDİRDİ “PROFESYONEL İŞ YAŞAMIMA…”

Genel Müdürlüğünü yaptığı Kardemir’den istifa ederek ayrılan Fadıl Demirel İş’te Haber Hayat’a konuştu.

Hafta başında, 2009 yılından itibaren  Genel Müdürlüğünü yaptığı Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.(KARDEMİR)’den istifa eden  Fadıl Demirel, Haber Hayat Yayıncılık İmtiyaz Sahbi Doğan Gönüllü’ye istifasını değerlendirdi.

Kendisine telefonla ulaşan Gönüllü, “KARDEMİR’e yeni bir vizyon kazandırmış, kentle-üniversite ile bütünleştirmiş ve şirketi başarıdan başarılara taşımıştınız. Beklenmedik bir anda neden istifa ettiniz?” sorunu  yöneltti. Gönüllü’nün sorusunu cevaplandıran Demirel, kendisinin de Ereğli’de evi ve yakınları olduğunu, sürekli gelip-gittiğini hatırlattı ve  Ereğli’ye – Ereğlilere en samimi selamlarını ilettikten sonra, “Profesyonel iş yaşamında normaldir bunlar. Üst düzey yöneticiler zaman zaman bu tür kararlar alabilirler.” dedi.

1977 yılında makine mühendisi olarak çalışmaya başladığı Erdemir’de (1999- 2003 arasındaki dört yıl hariç) çeşitli kademelerde görev yapan ve  özelleştirmeden önceki dönemde  2005 yılından itibaren Genel Müdürlük düzeyine ulaşan Demirel, iş yaşamının önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceği konusundan henüz alınmış bir kararı olmadığını sözlerine ekledi.

Demirel, kasım 2013’de Gönüllü’ye özel röportaj vermiş ve “Türkiye ciddi yatırım iklimine sahip” manşeti ile haber gazetemizde yayınlanmıştı.

İlgili haber linki: http://www.haberhayat.net/demirel-turkiye-ciddi-yatirim-iklimine-sahip.html

Share
827 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?