logo

BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI 2’NCİ OTURUMLA DEVAM ETTİ

  • Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarının ikinci oturumu Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin Aralık ayı toplantılarının ikinci oturumu 6 Aralık Perşembe günü Belediye Başkanı Hüseyin Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan üniversite kampüsü yapılması düşünülen eski devlet hastanesi alanının Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kuzey Deniz Saha Komutanlığınca askeri güvenlik bölgesi ilan edilmesi hususunda imar komisyonun aldığı red kararı mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Okunan komisyon raporunda şu ifadeler yer aldı: “Belediyemize iletilen askeri bölge ve askeri güvenlik bölge sınırları, Milli Savunma Bakanlığı’nın 17 Aralık 2008 tarihle 25408 imar planı çalışmalarına yönelik görüş yazılı ekinde belirtilen sınırlara uymadığı; dolayısı ile 02.07.2017 tarihli ilave ve revizyon imar planını bozucu etkisi olduğu, daha önce Belediye Meclisi’nin 2018-16/123 kararı ile reddedilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karadeniz Bölge Komutanlığı’nın 10.05.2018 tarih ve 53-18 sayılı yazısı eki ile belediyemize iletilen askeri bölge ve askeri güvenlik bölgesi sınırları ile aynı olduğu görüldüğünden ve yüksek öğretim alanı imar planı değişikliği ile ilgili aynı konuda Zonguldak İdari Mahkemesi’nde dava süreci devam ettiğinden komisyonumuzca katılanların oy birliği ile reddedilmiştir.”

Aralık ayı Meclis Toplantılarının, 3. oturumu yarın (7 Aralık Cuma) yapılacak.

KUMAŞ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Öte yandan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, oturum sonunda yaptığı konuşmada daha önce AK Parti İlçe Başkanlığı ve belediye meclis üyeliği görevlerinde de bulunan Mustafa Kumaş ile merhum Dursun Kumaş’ın anneleri, Belediye Meclis Üyesi Salih Kumaş’ın yengesi Ayşe Kumaş’ın vefatı nedeniyle başsağlığı dileğinde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

escort istanbul sikiş izle