kadıköy bayan escort

logo

AK PARTİLİ ÇAKIR’DAN ‘EGO’LU ÇIKIŞ: “EREĞLİ KAN KAYBEDİYOR!”

çakır kapakAk Parti Kdz. Ereğli İlçe Başknaı Fatih Çakır ve ekibi ilçe teşkilatı seçimi sonrası ziyaretlerine devam ediyor. Çakır’ın 10 Aralık Çarşamba günkü ziyaretleri, Ticaret ve Sanayi Odası  ile Şoförler ve Otomobilciler Derneği’ ne oldu. Çakır TSO’da yaptığı konuşmada “…Ereğli’de tek ses oluşturup gidip Ankara’dan talep etmemiz gerekenleri istememiz gerekiyor. Hiç kimsenin egosu şehrin menfaatlerinin üstünde olmamalı. Olmasına da izin vermeyeceğiz. Ereğli kan kaybediyor. Hepimizin bütün yaşantısı, yatırımları burada.” dedi. 

İlk olarak Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na giden Çakır, burada Yönetim Kuruşlu Başkanı Yaşar Tetiker ve oda yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

çakır tso iç 1

Tetiker, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, sorunların çözümü için istişare içinde olacaklarını vurgulayarak “ Siyasetin ve sosyal hayatın temelinde ekonomik güç yatar. Bunun başka tarifi mümkün değildir. Ekonomik gücü yakalayamayan hiçbir yöre, hiçbir ülke başarılı olamamıştır. Her şeyin başında ekonomik gücü yakalamamız lazım. Daha sonra bundan pay alan sosyal hayatın içerisindeki konulardan yaşam tarzları olsun, eğitim olsun, sağlık olsun hep buradan dağılır. Kdz.Ereğli’de de var bizim aşamadığımız konular. Fatih kardeşimizle beraber bunların çözümüyle ilgili ne yapılabilir konusunda istişarelerimiz olacaktır. Kendisi genç ve dinamik bir arkadaşımız. Kdz. Ereğli’de gören yok bu kardeşimizi, inşallah Ankara’dan bize hayırlı haberlerle gelecek buna da inanıyoruz.” dedi.

“ÜNİVERSİTE OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Ereğli’de üniversite öğrencisinin arttırılmasın yönelik çabalara değinen Tetiker,  “Bilhassa bizim bu üniversite mevzuumuzun çözülmesi lazım. Üniversite konusu bizim kırmızıçizgimiz, olmazsa olmazımız. Taşınan devlet hastanesinin fakülteye dönüştürülmesi bizim için çok önemli. Bizim önümüzdeki süreçte Kdz. Ereğli’ye yapabileceğimiz en büyük hizmet bu. Kdz.Ereğli’nin geleceğini teminat altına almamız lazım. Çünkü 2006 yılında yapılan özelleştirmelerle bizim ana damarlarımızdan bir tanesi yok edildi.” diye konuştu. Tetiker  üniversite için sosyal tesis binalarını yaptıklarını hatırlatarak  “Şimdi orda bize söylenene göre 4 bin 100 gibi bir rakamları yakaladık. Bizim hedefimiz 5 bindi ama 5 bin rakamı yeter mi, asla yetmez. Eğer taşınan hastaneyi biz fakülteye dönüştürebildiğimiz anda 15-20 bin rakamlarını Ereğli’de yakalamamız lazım. Öğrenci sayısının arttırılmasıyla çarşıda olan esnafımız ekmek yer. İşte bunlar ERDEMİR özelleştikten sonraki bahsettiğimiz alternatifler olabilir.”dedi.

çakır tso iç

TETİKER YİNE ERDEMİR’E YÜKLENDİ

Daha önceki konuşmalarında olduğu gibi sözü ERDEMİR’in özelleştirilmesine getiren başkan Tetiker şöyle konuştu:

“ERDEMİR gitmiş… Bu saatten sonra gelin oturup konuşalım diyorsunuz, yanaşmıyorlar. Ben bu fabrikaya para verdim aldım diyor. Yüce mevlaya sığındık. Allah ta zaman içerisinde bize birtakım meseleleri ayan beyan gösteriyor. Şimdi belki malını satacak adam arayacak, o zaman arkadaş örgütlenmiş tüccarın, sanayicin nerde diye bize TSO’ya gelip soracak. Zaten bizim sanayicimizin büyük bir bölümü tekrar ithalata döndü. Çin’den ithalat yapıyorlar. Burada defalarca söyledim bir daha söylüyorum. Bu saatten sonra Ocak, Şubat, Mart aylarına hiçbir zaman siparişe girmenin bir gereği yok; zaten ERDEMİR kendi uyguladığı fiyat politikalarıyla tüccara ve sanayiciye para kazandırmaz zarar ettirir. Burada akıl yolu birdir; ithalatta dünya küçüldü denen bir ortamda, dünya atlet-gömlek değildir ki küçülsün, dünya haberleşmeyle küçülmüş, ulaşımla küçülmüş. Uçağa bindiğiniz zaman dünyanın her yerine gidip geliyorsunuz. Böyle bir ortamda dünyanın her yerinden fiyat alabiliyorsunuz yassı haddede. Yassı haddede aldığınız fiyatın değerlendirmesi artık bundan sonra matematiksel bir pozisyon olarak görülüyor. Yani menfaatiniz neredeyse buna koşmanız lazım. Bu saatten sonra sanayici ve tüccar olarak rekabet edebilmemiz ayakta durabilmemiz için ERDEMİR’den alış veriş yaparken çok dikkatli olmalıyız. Bunu niçin söylüyorum. ERDEMİR 2006’da özelleştikten sonra bizim alternatif yaratmamız lazımdı.”

“OSB’DE GELİŞMELER GÜZEL”

Tetiker , ERDEMİR’in özelleştirilmesinin birinci alternatifi olarak OSB’yi gördüklerini ve bunu daha öncede söylediklerini hatırlattı ve “Bilindiği gibi birinci önceliğimiz Organize Sanayiydi. Organize Sanayi konusunda yüzde yüz sonuç aldığımızı defalarca söyledim. Orada hiçbir eksiğimiz kalmadı. İnşallah 2015 yılı bizim Organize Sanayi yılımız olacak. Orada işe başlayan yatırımcı arkadaşlarımızla işçi sayımız 450’lerden 3 binlere çıkacaktır. Şuan için orada bin 266 kişilik bir istihdam söz konusu. Dolayısıyla Organize Sanayi’deki gelişmeler çok güzel.” şeklinde konuştu.

tetiker iç“SANAYİCİMİZLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Tetiker, bölgenin yetişmiş insan gücü ve sanayicilik tecrübesi olduğunu da “Bizim yerleşik sanayicimizin zaten geliştirdiği çok güzel bir tecrübesi var. Karabük’te kok fabrikası, kireç fabrikası bütün bu ünitelerin yapımı bizim kendi sanayicimiz vasıtasıyla oldu. Bu çok güzel bir şey. Bundan sonra Karasu’da ve Filyos’da kurulacak tesislerde kim hangi şartlarda nerde kurarsa kursun bizim sanayicimize ihtiyacı olduğu görülüyor. Bu iftihar meselesidir. Bizim sanayicimizle iftihar ettiğimiz birçok nokta var. Kendi mücadelesini en azından kendisi yapmıştır, öyle yatırım yapmak kolay bir iş değil. Bundan sonra da bu sanayicimizle birlikte yolumuza devam edeceğiz. Ereğli’de katma değer yaratacak ne kadar çok alternatif yaratabilirsek geleceğimiz de o kadar güzel olur.” sözleriyle açıkladı.

ÇAKIR “BUNDAN SONRA HEP BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ”

Fatih Çakır’da Tetiker’e hitaben yaptığı konuşmada ustalık dönemini yaşadığını söyleyerek,  “Ereğli’ye kazandırmamız gereken çok şeyler var. Ereğli’nin en büyük sorunların başında gelen işsizliğin çözümünde TSO üçlü sacayağından bir tanesidir. Bizim olmazsa olmazımızdır. Birlikte şehrimiz için fikir üretmeden tutun da talep etmeler de dahi birlikte bir güç oluşturacağız. Biz bundan sonra ayda bir bütün sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya gelmeyi düşünüyoruz. Bu dönemimizde bunu organize edeceğiz. Bundan sonraki süreçte hep birlikte hareket edeceğiz. Ereğli’nin sorunları bizler de arkadaşlarımızla birlikte analiz ediyoruz. Sizlerle aynı düşünceyi paylaşıyoruz. “dedi.

çakır kapak

İSİM VERMEDİ “EGOLAR ŞEHİRDEN ÜSTÜN DEĞİLDİR” DEDİ

Ak Parti hükümetinin bölgeye kazandırdığı yatırımlardan da bahseden Çakır, şöyle konuştu:

“Bir sağlık alanında baktığımız zaman iki özel hastane, bir tane göz hastanesi bir de devletimizin yaptığı büyük hastane yatırımıyla sağlık sorunu artık Ereğli’de konuşulmayacaktır. Diğer yollarımızla alakalı da Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığından randevu talep ettik, haftaya kendileriyle bir görüşmemiz var. Yollarla ilgili Ereğli-Zonguldak ve Ereğli-Devrek yollarında sıkıntılarımız var. Bunların çözümü noktasında ve artı olarak tersanenin konumu hakkında bizlerin de kendilerine ileteceklerimiz var. Bunların yanında başkanımızın da dediği gibi fakülte konusu hakikaten önemli. Hastanenin Ömerli tarafına taşınması, adliyenin yerine taşınacak olması ve terminalinde şehir içinden kalkmasıyla Ereğli esnafının ciddi anlamda kaybı var. Geçmişten belliydi bunlar buradan gittiği zaman Ereğli esnafının zor durumda kalacağı. Fakültenin yeri (eski devlet hastanesi) konusunda TOKİ’nin bir talebi var, biz de Milli Emlak’a devredilmesini istiyoruz ki Milli Emlak’tan üniversiteye devri daha kolay oluyor. TOKİ’nin de kendine göre yatırımları var orası da baktığınız zaman ekonomik olarak avantajlı bir yer. Yine HEMA Madeni ile alakalı çözüm oluşturmaya çalışıyoruz. Ay sonuna kadar da inşallah bir yasa değişikliği bekliyoruz. Torba yasadan kaynaklı maden şirketlerinin üstüne gelen ilave yüklerin bir kısmı devlet tarafından karşılanıp biraz daha tolere edilebilir seviyeye çekilme çalışmaları var. Sayın Başbakanımıza bu konuda bölge milletvekillerimiz tarafından iletilen bilgi var. İnşallah ay sonuna kadar bu yasayı da bekliyoruz. HEMA Ereğli için önemli bir yer. Yaklaşık 800-850 kişinin istihdam edildiği bir yer. Bunlar önemli ama asıl bundan sonra önemli olan Ereğli’de tek ses oluşturup gidip Ankara’dan talep etmemiz gerekenleri istememiz gerekiyor. Hiç kimsenin egosu şehrin menfaatlerinin üstünde olmamalı. Olmasına da izin vermeyeceğiz. Ereğli kan kaybediyor. Hepimizin bütün yaşantısı, yatırımları burada. Organize Sanayi ile ilgili hakikaten başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Orası şuan iyi bir seviyeye geldi. Daha da iyi noktalara gelmesi konusunda da birlikte mücadele edeceğiz. Ereğli için bunlar olmazsa olmazımızdır.

Onun yanında 14 tane okul yaptık ama hala tekli öğretime geçemiyoruz. Üç tane lise dört tane ortaokul ilave etmemiz lazım. Bunlarla da ilgili Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde girişimlerimiz var. Hep birlikte bu şehre hizmet etme düşüncemiz var. Mücadelemiz devam edecek.”

çakır şoförler odası iç 1

ŞOFÖRLER ODASI ZİYARETİ

Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve beraberindekilerin ziyaret turları kapsamında ikinci durağı Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası oldu. Çakır, burada yaptığı konuşmada “İlçe Başkanlığı olarak, milletvekillerimizin de desteğiyle Ankara’da daha etkin bir rol oynayacağız” dedi.  Çakır, Ulaştırma Bakanlığı’ndaki randevusu için Ankara’ya hareket etmeden önce bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na yaptığı ziyarette randevu nedeniyle ziyareti erkene almak zorunda kaldıklarını belirterek, anlayışlarından dolayı Oda Başkanı Cevdet Civelek’e teşekkür etti.

ÇAKIR “BUNDAN SONRA FARKLI BİR TEŞKİLAT OLACAĞIZ”

İkinci kez Ak Parti İlçe başkanlığı görevine geldiğini ve ilk dönemi acemilik dönemi olarak tanımlayan Çakır şunları söyledi: “Bundan sonra daha farklı bir Ak Parti ilçe teşkilat göreceksiniz. En azından ayda veya 15 günde bir tüm sivil toplum örgütlerinin başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Ereğli’de ortak bir havuz oluşturacağız. Ankara’daki gayretlerimiz daha da artacak. İlçe başkanlığı olarak, milletvekillerimizin de desteğiyle daha etkin bir rol oynayacağız. Vekillerimize destek olmak için, Ulaştırma Bakanlığı’nda ödeneklerde, Milli Eğitim Bakanlığı’nda okul ödeneklerinden tutunda diğer tüm bakanlıklarda teşkilat olarak bulunacağız, vekillerimize destek olup, güç katmaya çalışacağız. Ereğli olarak daha iyi hizmet alma noktasında birlikte hareket edeceğiz.”

çakır şoförler odası iç

CİVELEK “BİRLİKTELİK” ÖNERDİ

Civelek de ziyarette yaptığı konuşmada Çakır ve yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar dileğinde bulunarak, “Ereğli’ye yakışır bir kongre oldu. Bu örnek kongrenin sadece Ak parti de değil Ereğli’deki tüm siyasi parti ve örgütlerde gerçekleşmesini temenni ederiz. Bu ziyaretinizle gerçekten de ustalık dönemine geçtiğiniz belli oldu. Biz hayırlı olsuna gelmemiz gerekirken siz bizden önce davrandınız. Bundan da memnuniyet duyduk. Kongrenize, bakanımız da katıldı. Bu da Ereğli için olumlu bir gelişme ve Ereğli için bir şeyler geri alındı. İnşallah bundan sonra bütün Ereğli olarak, sivil toplum örgütleri birlikte hareket edersek olumlu gelişmeler olur. Zira meclise gittiğimizde görüyoruz ki diğer kentlerin tüm siyasi parti grupları ve örgüt temsilcileri birlikte hareket ediyor ve istediklerini alıp gidiyorlar. İnşallah bizler de bundan sonra böyle yaparız. Sizler de bu konuda bir ilke imza atarak Ereğli insanına ve esnafına katkı sağlarsınız” dedi.

 

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

sisli escort istanbul escort ümraniye escort anadolutour.com kartal escort dasurl.com beşiktaş escort www.scspics.com şirinevler escort derememlak.com rus escort yapayklavye.com ataköy escort www.umraniyemedya.com beylikdüzü escort ataşehir escort ümraniye escort kadiköy escort kadıköy escort escort kadıköy ümraniye escort kartal escort ataşehir escort anadolu yakası escort