logo

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler gününde tören düzenlendi.

Tören Kdz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy’un Atatürk Anıt’a çelenk koyması ile başladı. Eğitim-İş Sendikası’na ait çelengin de konulduğu törende saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
ilk törene, İlçe Müftüsü Mustafa Erkan, okul müdürleri, bazı daire müdürleri, öğretmenler ile okulları temsilen öğrenciler katıldı.

ilk törenin arkasından Ereğli Kız Teknik Ve Meslek Lisesinde düzenlenen etkinlik ile devam edildi. Buradaki törende yaptığı konuşmada günün anlam ve önemine değinen Aksoy, “Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliğini bilinci uyandırmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz. 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten dileklerim ile kutlarım” dedi.

 Bakan Ömer Dinçer’in programda mesajı yayınladı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in elektronik ortamda  göndermiş olduğu mesajı yayınlandı. Dinçer, “Ulu önderimiz M.K. Atatürk “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla mümkündür.” Diyerek ulusları en yüksek seviyelere ve çağdaşlığa taşıyacak olan bireylerin öğretmenler olduğunu belirtmiştir.  Bende tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Ardından 2012 yılında emekli olan öğretmenler adına konuşmasını yapmak üzere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Elektrik ve Elektronik bölümü öğretmeni Seyyat Türemenoğlu; “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan 84 yıl önce millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanır. Bende il göreve başladığım görev yerim olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde tam 40 yıl boyunca görevimi tamamladım ve emekli oldum. Hepimizin 24 kasım Öğretmenler gününü kutlar başarılı ve sağlıklı çalışmalar dilerim” dedi.

2012 yılında emekli olan ; Derviş Kırmızıer , Melda Alev Kartal, Gülten Çakmak, Seyat Türemenoğlu , Abdullah Korkut, Kazım Geçgil, Sami Yaparel  Toki , Gülser Bilen, Aysel Türkekul, Rıdvan Türkekul adlı öğretmenlere hizmet şeref belgelerini ve plaketlerini İlçe Kaymakamı İbrahim Çay tarafından verildi.

Dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri verildi

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen öğretmenler arası  şiir ve kompozisyon  yarışmalarında dereceye giren öğretmenlerde hediyeleri Çay tarafından verildi.

ödül alan öğretmenler:

Zeynep Tavukçu Gazi İlkokulu Sınıf Öğretmeni, İbrahim Kuzi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,     Ar-Ge Formatör Meliha Taş,   Kdz Ereğli Anadolu Lisesi  Edebiyat Öğretmeni İbrahim Kuziilçe, İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayla Bilen.

Düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerini ise Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Yalçın Enç tarafından verildi.

ödül alan öğrenciler:

Selena Buse Emili Kestaneci İbrahim İzmirli Ortaokulu Şiir İlkokul 3,sü, Şuel Akşahin Cumhuriyet Ortaokulu  Şiir İlkokul 2.si, Tuanna Şenay   İhsan Yılmaz Ortaokulu Şiir İlkokul 1.si, Sena Başarır  Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu  Şiir Ortaokul 3.sü, Didem Solmaz Cumhuriyet Ortaokulu  Şiir Ortaokul 2.si Emine Tutkum Yılmaz  İhsan Yılmaz Ortaokulu Şiir Orta Okul 1.si.

Resim dalında dereceye giren öğrencilere de  İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdüsselam Aksoy tarafından hediyeleri verildi.

ödül alan öğrenciler:

Büşra Arda Cumhuriyet Ortaokulu resim ilkokul 3.Sümer Yılmazer, Demir İlkokulu Resim İlkokul   2.Si Ekin Ilgın Çakır, Utku Koleji özel ilkokulu resim ilkokul 1.si. Semanur Kulan, Gazi İlkokulu  Resim Ortaokul 3.sü Gizem Gündoğdu, Cumhuriyet Ortaokulu Resim Ortaokul 2.si Didem Solmaz

Ardından mesleğe yeni atanan öğretmenlerin yenin törenine geçildi.  BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr. Ali Azar’ın da katıldığı tören Yemin töreninden sonra son buldu.

Share
2622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?